محل تبلیغات شما

بلیچینگدندان همان سفید کردن دندان است که با استفاده از مواد خاصی توسط پزشک در کلینیک دندانپزشکی تاج انجام می شود و همان طور که می دانید ارتودنسی، مشکلات مربوط به ناهنجاری ها دندان و فک را برطرف می کند؛ اما اینکه بلیچینگ دندان بعد ازارتودنسیانجام شود، دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

بیشتر بخوانید. لمینت دندان

چرا دندان ممکن است با استفاده از ارتودنسی زرد شود؟

مشکل دندان های لک شده و زرد رنگ بعد از ارتودنسی در بیماران نوجوان و بزرگسال بسیار رخ می دهد. بریس ها چه از نوع سرامیکی باشند و چه از نوع رزین کامپوزیتی، نمی توانند دلیل اصلی تغییر رنگ دندان شما باشند؛ اما مهم ترین عاملی که می تواند باعث تغییر رنگ دندان شما شود بهداشت نامناسب دهان و دندانتان است که باعث می شود غذا یا خوراکی در آن ها گیر کرده و به مرور زمان تغییر رنگ روی دندان رخ دهد.

تأثیر مهاربندها بر بهداشت دهان و دندان

ایجاد پلاک و پوسیدگی برای دندان یکی از علل اصلی تغییر رنگ دندان است و تنها راه جلوگیری از آن رعایت بهداشت دهان و دندان است. افرادی که داخل دهان خود بریس دارند بهتر است بعد از هر وعده غذایی، دهان خود را شسته و مسواک بزنند و همچنین حداقل دو بار در روز از نخ دندان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید . کامپوزیت دندان

انجام بلیچینگ پس از ارتودنسی

انجام بلیچینگ پس از ۶ ماه پیشنهاد می شود. دلیل اینکه بیماران پس از برداشتن بریس های خودشان، برای سفید کردن دندان ها باید 6 ماه صبر کنند این است که استفاده از بریس می تواند باعث شود دندان ها برای مدتی ضعیف شوند؛ بنابراین باید کمی وقت بگذارید تا دوباره مانند قبل قوی و تنظیم شوند که اگر این مدت را صبوری به خرج دهید، باعث می شود که سفیدی راحت تر روی دندانتان اتفاق بیفتد.،همچنین بزاق فرد برای کاهش تغییر رنگ شدیدی که پس از برداشتن بریس ها ایجاد می شود، ممکن است کافی باشد؛ بنابراین بهتر است شما صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

اگر رنگ دندانتان به حالت قبل خود باز نگشت می توانید از روش بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی برای سفید کردن دندانتان استفاده کنید.

مطالعه بیشتر. دندانپزشکی بارداری

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,رنگ ,ها ,دهان ,پس ,استفاده ,پس از ,تغییر رنگ ,از ارتودنسی ,می شود ,بلیچینگ پس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی