محل تبلیغات شما

در این مقاله بررسی میکینیم بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت بر سفید کردن دندان ها و معایب و مزایای هر یک از این روش ها می پردازیم.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یک روش غیرتهاجمی برای سفید کردن دندان هایی است که به صورت ژنتیکی به دلیل مصرف مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند، به دلیل افزایش سن، و بیماری های دهان و دندان زرد و کدر شده اند. برای سفید کردن دندان ها به روش بلیچینگ، از یک ماده شیمیایی به نام اکسیژن پراکسید استفاده می شود. این ماده با اکسید کردن رنگ دانه های اضافی که روی سطح دندان های شما قرار گرفته اند، دندان های شما را سفید و زیبا می کند.

بیشتر بخوانید. طرح لبخند

مزایا و معایب احتمالی استفاده از بلیچینگ برای سفید کردن دندان ها کدام اند؟

یک روش غیرتهاجمی است که در آن نیازی به تراشیدن مینای سطحی دندان ها، برای سفید کردن آن ها، وجود ندارد. هر چند این روش به دندان های اصلی شما آسیبی نمی زند؛ اما بهتر است به این نکته توجه کنید که استفاده از این روش، یک روش قطعی دائمی برای سفید کردن دندان های شما نیست. نتیجه انجام این کار، می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به طور قطعی نمی توان گفت که با انجام این کار دندان های شما کاملا سفید و مرواریدی می شوند.

کامپوزیت چیست و چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت دندانیک روش زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی است که برای ترمیم و اصلاح دندان هایی که لب پر شده، آسیب جزئی دیده اند یا لکه دارند استفاده می شود. برای انجام این کار، دندانپزشک ترمیمی خوب سطح نازکی از مینای دندان شما را می تراشد و بعد از آن، ماده کامپوزیت را روی دندان های شما ریخته و به آن شکل می دهد. تراشیدن سطح دندان ها، به این دلیل انجام می شود که دندان ها پس از انجام کامپوزیت غیرطبیعی و حجیم به نظر نرسند.

مزایا و معایب احتمالی انجام کامپوزیت روی دندان ها چیست؟

کامپوزیت دندان یک روش تهاجمی است که در آن قسمتی از مینای دندان شما برداشته می شود و این کار برگشت پذیر نیست. طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان، از انجام بلیچینگ روی دندان ها بیشتر است؛ با این حال این روش هم دائمی و همیشگی نبوده و روکش های کامپوزیتی ممکن است پس از گذشت چند سال، آسیب ببینند. این روکش ها با رنگی طبیعی و بسیار شبیه به رنگ دندان های شما ساخته می شوند؛ اما به این دلیل که خیلی نازک هستند، نمی توانند دندان های خیلی زرد شما را سفید و مرواریدی کنند.

بیشتر بخوانید. بستن فاصله بین دندان ها

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,های ,ها ,کامپوزیت ,روش ,انجام ,دندان ها ,دندان های ,سفید کردن ,های شما ,کردن دندان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی