محل تبلیغات شما

بلیچینگدندان همان سفید کردن دندان است که با استفاده از مواد خاصی توسط پزشک انجام می شود و همان طور که می دانید ارتودنسی، مشکلات مربوط به ناهنجاری ها دندان و فک را برطرف می کند؛ اما اینکه بلیچینگ دندان بعد ازارتودنسیانجام شود، دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم. احساسی که شما بعد از برداشتن بریس های ارتودنسی پس از کامل شدن طول درمان دارید، یک احساس متفاوت است.

مطالعه بیشتر:

چرا دندان ممکن است با استفاده از ارتودنسی زرد شود؟

تجمع پلاک بر روی دندان

یکی از دلایل زردی روی دندان ها، تجمع پلاک در شکاف های بین دندان است. در واقع پلاک یک ماده چسبنده و رنگی است که از طریق مصرف غذا و نوشیدنی های رنگی روی دندان ایجاد می شود. وقتی پلاک دندان با قند ترکیب شود، اسیدهای را ایجاد می کند که مواد معدنی را از دندان بیرون می کشد و گاهی اوقات این مورد باعث ایجاد لکه های سفید و غیر معمول بر روی دندان می شود.

تأثیر مهاربندها بر بهداشت دهان و دندان

ایجاد پلاک و پوسیدگی برای دندان یکی از علل اصلی تغییر رنگ دندان است و تنها راه جلوگیری از آن رعایت بهداشت دهان و دندان است. افرادی که داخل دهان خود بریس دارند بهتر است بعد از هر وعده غذایی، دهان خود را شسته و مسواک بزنند و همچنین حداقل دو بار در روز از نخ دندان استفاده کنند.

انجام بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

انجام بلیچینگ پس از ۶ ماه پیشنهاد می شود. دلیل اینکه بیماران پس از برداشتن بریس های خودشان، برای سفید کردن دندان ها باید 6 ماه صبر کنند این است که استفاده از بریس می تواند باعث شود دندان ها برای مدتی ضعیف شوند؛ بنابراین باید کمی وقت بگذارید تا دوباره مانند قبل قوی و تنظیم شوند که اگر این مدت را صبوری به خرج دهید، باعث می شود که سفیدی راحت تر روی دندانتان اتفاق بیفتد.،همچنین بزاق فرد برای کاهش تغییر رنگ شدیدی که پس از برداشتن بریس ها ایجاد می شود، ممکن است کافی باشد؛ بنابراین بهتر است شما صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

اگر رنگ دندانتان به حالت قبل خود باز نگشت می توانید از روش بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی برای سفید کردن دندانتان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید . ایمپلنت دندان

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,های ,ایجاد ,ها ,پلاک ,بلیچینگ ,بعد از ,می شود ,بلیچینگ دندان ,دندان بعد ,پس از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی