محل تبلیغات شما

تاریخچه خودروسازی هیوندا بسیار جالب است.همانطور که می دانید خودروسازی یکی از فعالیت های شرکت هیوندای می باشد و این شرکت، در حوزه های مختلفی سرمایه گذاری کرده و خدمات ارائه می دهد.در این مقاله بر روی خودروسازی هیوندا تمرکز کرده ایم و به سایر شاخه های آن کاری نداریم یعنی به بررسی تمام خودروهایی پرداخته ایم که از بدو تاسیس شرکت تا سال 2015 توسط شرکت هیوندای تولید شده اند. با فروشگاه لوازم یدکی خودرو استارپارت همراه باشید.

در سال 1947 میلادی (1326 شمسی) شخصی کره ایبه نامچونگ جو يونگ شرکت هیوندایرا در کشور کره ی جنوبی تاسیس کرد.

شرکت هیوندای در زمینه های مختلف صنعتی فعالیت خود را آغاز نمود که از جمله ی آنها می توان به فعالیت های زیر اشاره کرد.

- گسترش تکنولوژی

- حمل و نقل و راه آهن

- الکترونیک و علوم ارتباطات

- سرمایه گذاری و ساختمان سازی

فعالیت های این شرکت ادامه پیدا کرد و روز به روز گسترش پیدا کرد تا اینکه در ابتدای دهه 1960 میلادی به بزگترین شرکت خوشه ای کره ی جنوبی تبدیل شد.در سال 1967 چونگ جو یونگ موسس شرکت هیوندای تصمیم گرفت خودروسازی را نیز به فعالیت های شرکت بیفزاید به همین منظور شاخه خودروسازی شرکت هیوندای با نام هیوندای موتور در این سال آغاز به کار کرد.

همانطور که اشاره شد، شاخه خودروسازی هیوندای در سال 1967 به شرکت اضافه شد.اولین خودروی عرضه شده توسط گروه هیوندای موتور کورتینا نام دارد.

از آنجا که کورتینا متعلق به شرکت خودروسازی فورد می باشد آن را با نام فوردکورتینا نیز می شناسند.در واقع قطعات کورتینا در کارخانجات فورد ساخته می شد و مونتاژ و عرضه ی آن توسط هیوندای انجام می شد.

شرکت هیوندا برای ساخت خودرویی مستقل ، مهندسین و مدیرانی را به استخدام درآورد و از شرکت های خودروسازی مختلف کمک گرفت برای مثال مدیرعامل اسبق شرکت بریتیش لیلاند که یک شرکت خودروسازی بریتانیایی بود به همراه 5 نفر از مهندسینی که مورد اعتماد مدیر عامل اسبق بودند را استخدام کرد.همچنین برای طراحی خودرو از شرکت ایتال دیزاین و از شرکت میتسوبیشی موتورز برای تامین قطعات هیوندای کمک گرفت.

در اثر این تلاش ها بلاخره شرکت توانست در دهه بعد، دومین محصول را به تولیداتش اضافه کند.این خودرو، هیوندای پونی نام داشت.

روند طراحی و تولید خودروهای جدید در شرکت هیوندای همچنان ادامه دارد ، از سال 2015 تا به امروز خودروهای هیوندای در نام ها و مدل های مختلفی عرضه می شوند.

بیشتر بخوانید. هیوندای النترا N LINE

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

شرکت ,هیوندای ,خودروسازی ,های ,سال ,فعالیت ,شرکت هیوندای ,فعالیت های ,هیوندای در ,در سال ,از شرکت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی