محل تبلیغات شما

حساسیت دندان به سرمامشکل شایع خیلی از مردم است. اگر دندان شما به سرما حساس است حتماً دلیلی دارد. اگر شما هم حین خوردن مواد خوراکی و غذا های سرد یا گرم درد تیز و سریعی را احساس می کنید که بلافاصله برطرف می شود، ادامه مطلب را بخوانید و با بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی همراه باشید.

بیشتر بخوانید. بستن فاصله بین دندان ها

دلایل حساسیت دندانی

  • ترشی ها و غذاهای اسیدی

مواد غذایی اسیدی مانند ترشی ها، لیمو و . می تواند یک لایه ازمینای دندانشما را در خود حل کند و از بین ببرد و به این ترتیب دندان های شما را حساس کند.

  • ترک های دندانی

حضور ترک هایی که با چشم دیده نمی شوند بر روی دندان شما می تواند آن ها را حساس کند. ترک ها می توانند خود به خود، در اثر ضربه و یا شکستن چیز های سفت یا عادات غلط مانند جویدن یخ، شکستن و خرد کردن غذا ها و اشیای سفت با دندان ایجاد می شوند.

  • مسواک زدن با روش غلط

مسواک زدن با روش غلط یا استفاده از مسواک نامناسب می تواند بهسلامت دندانآسیب برساند. مسواک زدن با فشار زیاد و با ضربات افقی به همراه استفاده از مسواک های سفت، مینای دندان شما را نازک کرده و دندان های شما را حساس می کنند.

وجود پرکردگی بر روی دندان، می تواند درجاتی از حساسیت برای آن دندان ایجاد کند. در حضور پوسیدگی ها و پرکردگی های نزدیک عصب، چون لایه های حفاظت کننده پالپ (عصب) دندان در برابر تغییرات حرارتی وجود ندارد، دندان ها بیشتر حساس می شوند.

  • سایش دندانی (دندان قروچه)

سایش دندان ها (دندان قروچه) بر روی هم علل مختلفی می تواند داشته باشد. اعم از مشکلات عصبی، کشیده شدن دندان ها و به هم خوردن نابه جای دندان ها به روی هم و حتی حضور انگل ها در بدن. از بین رفتن مینا و عاج در اثر سایش، دندان ها را در معرض حساسیت قرار می دهد.

  • درمان های دندانپزشکی

درمان های دندانپزشکی مثل پر کردن دندان و سفیدکردن دندان ها می تواند آن ها را حساس کند.

درمان حساسیت دندانی

درمان حساسیت دندانی گاهی از نظر تکنیکی ساده است. شایع ترین درمان سردی دندان توصیه شده استفاده از خمیردندان های ضد حساسیت است. درمان های دیگری هم در مطب دندانپزشکی می تواند روی دندان های شما انجام شود وحساسیت دندانرا برطرف کرده یا کاهش دهد.

بیشتر بخوانید. دندان عقل

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,ها ,های ,حساسیت ,درمان ,تواند ,دندان ها ,می تواند ,ها و ,را حساس ,ها را ,درمان حساسیت دندانی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی