محل تبلیغات شما

آیا وقتی که می خندید دوست دارید که دندان های شما همیشه زیبا باشند؟ چراسلامت دندانمهم است؟ چطور دندان های خود را سالم نگه داریم؟ داشتن عادت های سالم، مانند اجتناب از سیگار کشیدن، مراجعه منظم به بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی می توانند به داشتن لبخندی زیبا کمک کنند.

1. اجتناب از آسیب رساندن به مینای دندان

لایه مینای محافظ روی دندان ها، اولین وسیله ی دفاعی شما در برابر حفره ها و چاله های دندانی است، اما برخی از غذاها و نوشیدنی ها آن را از بین می برند و باعث نابود شدن لبخند زیبای(طرح لبخند) شما می شوند. انتخاب غذاهای غنی از شکر، شیرینی های چسبنده (مانند تافی)، نوشیدنی های میوه ای شیرین و سایر شیرینی ها باعث تضعیف دندان می شوند.

2. خوردن غذاهای مغذی

دندان های شما به مواد مغذی قوی نیاز دارند و باید سفید و عاری از کرم خوردگی باشند. برای داشتن دندان های سالم، باید غذاهای مختلفی را از هر یک از پنج گروه غذایی اصلی بخورید.

کلسیم که در محصولات لبنی و برگ های سبزیجات یافت می شود، برای دندان هایتان اهمیت خاصی دارد. فسفرها، که در پروتئین هایی مانند تخم مرغ، ماهی، مرغ، گوشت و لبنیات یافت می شوند، نیز ضروری هستند. هر دو این مواد مغذی به حفاظت و بازگرداندن مینای دندان شما کمک می کنند.

3. محدود کردن تنقلات

تنقالات بیش از حد نه تنها باعث داشتن شکمی چاق می شود؛ بلکه برای لبخند شما نیز مضر هستند. غذاهایی که عنوان بخشی از وعده روزانه تان خورده می شوند، نسبت به خوردن مقدار زیادی تنقلات در طول روز آسیب کمتری به مینای دندانتان می رسانند، زیرا بزاق بیشتری در طول غذا آزاد می شود.

4. سیگار نکشید

سیگار کشیدن و استفاده از هر گونه محصولات حاوی تنباکو که با دندان هایتان تماس پیدا کنند، باعث خراب شدن دندان ها می شوند. علاوه بر این این محصولات باعث بیمار شدن لثه ها شده و می توانند منجر به افتادن دندان و همچنینسرطان دهانشوند.

5. محدود کردن استفاده از مواد غذایی رنگی

نوشیدنی های مورد علاقه شما ممكن است لبخندتان را نابود کنند! قهوه و چای بزرگترین مجرمان هستند. آنها رنگدانه هایی دارند که به مینای دندان متصل شده و بخش سفید و بیرونی دندان تان را زرد و کدر می کنند.

6. آدامس بدون قند بخورید

همیشه مسواک زدن دندان در میان وعده های غذایی سودمند است، اما اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، آدامس بدون شکر بخورید. جویدن آدامس بدون قند باعث افزایش جریان بزاق می شود و این بزاق می تواند مواد غذایی و سایر آلودگی ها را از بین ببرد.

7. مراجعه منظم به دندانپزشک

بیشتر بخوانید

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,های ,ها ,باعث ,مینای ,مواد ,دندان های ,به مینای ,مینای دندان ,را از ,آدامس بدون ,برای داشتن دندان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی