محل تبلیغات شما

بریج دندان به همراهایمپلنت دندان، دِنچر روش های جایگزین کردن دندان های از دست رفته هستند. هر کدام از این روش ها می توانند جای خالی دندان ها را پر کرده و عملکرد و ظاهر دندان را همچنان حفظ کنند. 4 نوع بریج دندان وجود دارد که در این مقاله به معرفی هر 4 نوع پرداخته می شود.

بریج دندان چیست؟

بریج همانطور که از نامش بر می آید معادل ldquo;bridgerdquo; در زبان انگلیسی و به معنای پل است. نوعیپروتز ثابتاست که برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود.

انواع بریج کدامند؟

بریج معمولی یا سنتی

رایج ترین بریج دندانپزشکی، بریج سنتی است. از این بریج ها زمانی استفاده می شود که در دو طرفِ جایِ خالیِ دندان، دندان حضور داشته باشند. یعنی چپ و راست جای خالی دندانِ از دست رفته، باید دو دندان وجود داشته باشند.

بریج کانتی لور

این پل مشابه بریج سنتی است. اما تفاوت های زیادی با هم دارند. در این نوع بریج به جای تراش دو دندان، تنها یک دندان به عنوان پایه در نظر گرفته شده و تراشیده می شود. این نوع بریج با توجه به ملاحظات خاص دندانی و لثه ای و طول فضای بی دندانی در نظر گرفته شده و با در نظر گرفتن تمام ملاحظات،متخصص ترمیمی و زیبایی دندانبریج کانتی لِور را برای فرد انتخاب می کند. در این روش، بریج کانتی لور بر روی یک دندان قرار می گیرد و محل فضای بی دندانی با روکش متصل به دندان پایه پر می شود.

بریج مری لند

درست مانند بریج سنتی دندان، بریج مریلند نیز برای اتصال و قرار گرفتن در جای دندان خالی نیاز به دو دندان سالم در طرفین دارد. اما برخلاف بریج سنتی بریج مری لند، روکش دندان ندارد و لازم نیست که دورتادور دندان تراش بخورد و تنها قسمت پشت دندان ها به میزان بسیار کمی تراشیده می شود.

ریتینرهای بریج دندان مری لند می توانند از جنس ف یا سرامیک باشند و پونتیک هم معمولا فسرامیک و یا تمام سرامیکی است که مستقیما به پشت دندان ها متصل می شود. مشابه بریج سنتی، برای نصب این بریج ها نیز باید دندان های مجاور سالم باشند.

بریج بر پایه ایمپلنت

زمانی که بیش از یک دندان در بخشی از قوس فکی از دست رفته باشد از روش هایی ماننددندان مصنوعیو بریج بر پایه ایمپلنت برای جایگزینی دندان استفاده می شود.

بلیچینگ دندان در کرج

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

بریج ,دندان ,ها ,سنتی ,نوع ,دندان، ,می شود ,بریج دندان ,از دست ,نوع بریج ,بریج سنتی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی