محل تبلیغات شما

در جامعه امروز داشتن دندان های بسیار زیبا (طرح لبخند) یکی از دغدغه های هر فردی می باشد. اگر شما هم دندان های آسیب دیده ای دارید و یا دچار پوسیدگی دندان شده اید می توانید از راهکاری به نام لمینت دندان سرامیکی و یا ونیر کامپوزیت که برای ترمیم استفاده می شوند استفاده کنید.

چه زمانی پوسیدگی دندان اتفاق می افتد؟

پوسیدگی دندان در زمانی ایجاد می شود که از پلاک تولید شده روی دندان شما اسید تولید می شود و روی دندان شما قرار می گیرد. اگر این پلاک ها تجمع پیدا کنند، می توانند باعث مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان یا سوراخ شدن دندان، بیماری های لثه یا آبسه های دندانی شوند که تمام اینها منجر به جمع شدن مجموعه ای از چرک و عفونت ها در انتهای دندان و لثه می شود.

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان، باید به طور مرتب به کلینیک دندانپزشکی در جنت آباد مراجعه کنید. دندانپزشک دندان های شما را معاینه می کند که این امر منجر می شود که اگر پوسیدگی روی دندان تان ایجاد شده، بسیار زودتر از زمانی که درد در دندان هایتان ایجاد شود متوجه شوید و کاردرمانی و پیشگیری از آن را انجام دهید.

همچنین پزشکان می توانند با یک معاینه ساده مانند اشعه ایکس، پوسیدگی دندان و مشکلات این چنینی را روی دندان های شما تشخیص دهند.

انجام معاینات منظم پزشکی برای بزرگسالان باید حداقل هر دو سال یکبار و در کودکان زیر سال باید حداقل سالی یک بار انجام شود.

علائم پوسیدگی دندان

  • درد مداوم دندان ها که باعث می شود شما نتوانید بخوابید
  • دردهای گاه و بیگاه دندان ها
  • حساسیت بیش از حد دندان ها هنگام خوردن یا نوشیدن مواد غذایی گرم، سرد و یا شیرین که موجب درد میشود
  • ایجاد لکه های خاکستری، قهوه ای یا سیاه روی دندان ها
  • بوی بد دهان
  • طعم ناخوشایند در دهان

آیا لمینت دندان پوسیده برای درمان دندان پوسیده مناسب است؟

در پاسخ باید گفت که دندان هایی که آسیب دیده اند، پوسیده شده اند و یا کرم خورده شده اند، می توانند با لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیتی ترمیم شوند و به حالت قبلی خود بازگردند. اما این بستگی به شدت پوسیدگی دندان و شرایط فرد دارد.

همچنین مواد پرکردنی کامپوزیت باندینگ هم برای این کار استفاده می شود و همچنین می تواند فاصله بین دندان ها را پر کند و شکل دندان ها را هم تغییر دهد.

بیشتر بخوانید. مجله تخصصی دندانپزشکی

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,های ,پوسیدگی ,ها ,روی ,لمینت ,پوسیدگی دندان ,می شود ,دندان ها ,و یا ,روی دندان ,لمینت دندان پوسیده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی