محل تبلیغات شما

چیزی که در این مقاله می خوانید خلاصه ای درباره تفاوت ها و فرق روکش با ونیر دندان با هم است.

روکش دندان چیست؟

روکش دندان یک روش ترمیم و بازسازی و استحکام بخشی به دندان است. با توجه به اینکه روکش های دندانی تمامی و یا بخشی از تاج دندان را می پوشانند، به آن ها روکش دندان اطلاق می شود. برای نصب روکش دندان لازم است تا بخش زیادی از مینای دندان تراشیده شود.

روکش ها از مواد مختلفی ساخته می شوند که طلا و بعضی از فات غیرقیمتی، ترکیبی از سرامیک و ف و یا مواد تمام سرامیک از جمله ی این مواد هستند که ساختار انواع روکش دندان را تشکیل می دهند. دندانپزشک ترمیمی خوب با کمک این روکش های دندانی، انواع پوسیدگی دندان، شکستگی ها و مشکلات مشابه دیگر را ترمیم و تاج دندان را به طور کامل بازسازی می کند.

ونیر دندان چیست؟

ونیرهای دندان پوسته های نازک و هم رنگ دندان هستند که برای بهبود ظاهر دندان ها یا برطرف کردن مشکلات ظاهری دندان ها به بخش قدامی یا سطح جلویی دندان ها متصل می شوند. ونیرها انواع مختلفی دارند. ونیر کامپوزیت و ونیر پرسلن مهم ترین ونیرهای دندانی هستند که برای اصلاح طرح لبخند به طور گسترده بکار برده می شوند. به ونیرهای ساخته شده از جنس پرسلن، لمینیت یا لمینت دندان نیز گفته می شود. یکی از فرق های روکش با ونیر دندان در کاربرد و دسته بندی درمان است. به این شکل که ونیرها صرفا جبنه زیبایی دارند درحالیکه روکش ها هم درمان ترمیمی و هم زیبایی به حساب می آیند.

کاربرد ونیر دندان چیست؟

  • بستن فاصله بین دندان ها
  • برطرف کردن بد رنگی دندان هایی که دچار تغییر رنگ دائمی شده اند
  • افزایش طول دندان های کوتاه
  • تصحیح لکه های دندانی، ترک خوردگی و لب پر شدگی دندان
  • تصحیح روی هم آمدگی جزئی دندان ها بدون نیاز به انجام ارتودنسی

کاربرد روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی بیشتر از هر چیزی در ترمیم و بازسازی بافت ازدست رفته دندان بکار برده می شوند. آن ها به دندان های آسیب پذیر کمک می کنند تا استحکام، کارایی و ظاهر خود را حفظ کنند. از این رو، آن ها را جزء پروسه های تخصصی ترمیمی دندان در نظر می گیرند البته بعضی از انواع روکش مانند روکش های تمام سرامیک علاوه بر ترمیم و بازسازی بافت دندان، در اصلاح طرح لبخند و بازسازی زیبایی دندان ها هم نقش دارند.

سایر کاربردهای روکش دندان عبارتند از:

  • ترمیم و حمایت از دندانی که به صورت گسترده شکسته است
  • به صورت چند واحد متصل به هم به نام بریج دندان به منظور جایگزینی دندان های از دست رفته
  • استفاده در ساختار ایمپلنت دندان

لمینت دندان

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,روکش ,ها ,های ,ونیر ,هم ,روکش دندان ,دندان ها ,ترمیم و ,دندان چیست؟ ,ونیر دندان ,ونیر دندان چیست؟ ,روکش دندان چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی