محل تبلیغات شما

روکش دندان یک ساختار کوچک به شکل تاج دندان طبیعی شما است که روی دندان های آسیب دیده قرار می گیرد. نه تنها استحکام را به دندان های ضعیف برمی گردانند بلکه ویژگی های ظاهری دندان طبیعی را، چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ شکل و اندازه به آن برمی گردانند.

در چه مواقعی باید از انواعروکش ها استفاده کرد؟

  • برای محافظت از دندان های ضعیف
  • برای ترمیم و بازسازی دندان
  • برای کمک به نگه داشتن پل یا بریج دندانپزشکی
  • برای تصحیح دندان هایی با شکل های غیرطبیعی و یا دچار تغییر رنگ شدید
  • برای پوشاندنایمپلنت دندان
  • گاها برایاصلاح طرح لبخند

روکش موقت دندان چیست؟

انواع روکش از لحاظ ماندگاری یا مدت زمان استفاده به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می شوند. از روکش های موقت در دو حالت استفاده می شود. در حالت اول زمانی که دندان شیری کودکان دچار آسیب شده از این روکش ها استفاده می شود. با کمک روکشی از جنس استیل ضد زنگ تا زمان در آمدن دندان دائمی یک روکش موقت دندانی برای محافظت از دندان آسیب دیده شیری قرار دهده می شود.

در حالت دوم بزرگسالان از یک روکش دندانی موقت استفاده می کنند. بعد از انجام فرآیندهایی ماننددرمان ریشه دندانیا ترمیم یک دندان با پوسیدگی گسترده، و تا آماده شدن روکش دندان دائمی و مخصوص شما، یک روکش موقت برایتان نصب می شود. بعد از اینک روکش دندان دائمی شما از لابراتوار دندانسازی رسید، روکش موقت برداشته شده و به جای آن نمونه دائمی نصب می شود. روکش موقت دندان برای بزرگسالان به طور معمول در مطبمتخصص ترمیمی و زیباییگذاشته می شود و جنس آن معمولا از آکریل یا استیل ضدزنگ است.

انواع روکش دندان کدامند؟

1. روکش تمام ف

از زمان های بسیار قدیم روکش های دندان از طلای زرد ساخته می شد و امروزه هنوز هم در برخی مراکز ترمیمی و زیبایی از روکش هایی با این جنس استفاده می شود. علاوه بر طلا، روکش ها را از موادی مانند نیکل، کروم و پالادیوم نیز می سازند.

2. روکش تمام سرامیک

در ساختروکش های تمام سرامیکبه هیچ عنوان از هیچ ماده دیگری استفاده نشده است و تماما از سرامیک استفاده میشود. این امر باعث شده که به مرور زمان این روکش ها رنگ طبیعی خود (هم رنگ دندان) را حفظ کنند.

3.روکش زیریا

روکش دندان زیریا یکی از رایج ترین انواع روکش های تمام سرامیک هستند که اغلب به عنوان یک گزینه مطمئن و زیبا برای دندان های خلفی استفاده می شوند.

4.روکش ف سرامیک

استحکام و زیبایی دو ویژگی و خصیصه قابل توجه در این روکش ها هستند.

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

روکش ,دندان ,های ,استفاده ,موقت ,یک ,می شود ,روکش دندان ,روکش موقت ,استفاده می ,دندان های ,روکش دندان دائمی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی