محل تبلیغات شما

وقتي شما هر روز از يك قطعه طلا يا جواهر(انگشتر طلا،گوشواره طلاو.) استفاده مي كنيد، در واقع آن را در معرض ضربه و خراش و ترك برداشتن قرار مي دهيد.

شايد خودتان نتوانيد اين آسيب ها را با چشم غيرمسلح ببينيد و تشخيص دهيد و زماني متوجهشان بشويد كه كار از كار گذشته باشد و مثلا سنگ گران قيمت روي انگشترطلا، ترك عميق برداشته باشد.

براي پيشگيري از چنين مشكلاتي توصيه ما اين است كه حتما هر چند وقت يكبار طلا و جواهرات خود را نزد كارشناس تعميرات طلا و جواهر ببريد تا آنها را معاينه و وارسي كند.

معاينه جواهرات چيست؟

كارشناسان تعمير و ساخت جواهرات، قطعات طلا و جواهر را مورد بررسي قرار مي دهند. آنها با تجهيزات خود مي توانند همه جاي مصنوع طلا را بازرسي كنند و وجود هرگونه آسيبي را مشخص كنند. همچنين اگر طلا به پرداخت و پوليش نياز داشته باشد، آن را براي شما انجام خواهند داد.

در طول معاينه طلا توسط كارشناس، كارهاي زير صورت مي گيرد.

تعمير

چك كردن سلامت جواهر مهم ترين كاري است كه كارشناس طلا انجام مي دهد. شكستگي، ترك يا خميدگي هر گوشه از مصنوع طلا، قفل آن، پايه و . را اين كارشناس به خوبي تشخيص داده و آن را برطرف مي كند. مثلا اگر قفل شل شده باشد، حتما آن را سفت خواهد كرد. يا مثلا اگر چنگك پايه ي الماس شكسته باشد، آن را تعمير خواهد كرد تا اين گوهر با ارزش گم نشود.

پرداخت (جلا دادن)

در طول معاينات طلا و جواهر، پس از تعمير و تميز كردن، قطعه طلاي موردنظر پرداخت و جلا داده مي شود. البته اين گزينه انتخابي است و ممكن است شما دوست نداشته باشيد طلا خود را پوليش كنيد. يا اصلا طلا به پرداخت شدن مجدد نياز نداشته باشد.

اين را به خاطر داشته باشيد كه طلاي زرد يا نقره استرلينگ را نبايد زود به زود پرداخت كنيد زيرا لايه سطحي آنها از بين مي رود. اين فات نرم هستند و با پوليش شدن هاي مداوم بخش زيادي از آنها را از بين خواهيد برد.

طلاي روكش شده را كه اصلا نبايد جلا بدهيد زيرا آب طلاي كار شده روي ف پايه سريعا ساييده و محو مي شود.

در خانه براي پرداخت طلاي زرد مي توانيد آن را در ظرف مسي حاوي آب بجوشانيد تا چربي ها از سطح طلا جدا شده و درخشش اوليه طلا به آن بازگردد. اين اجازه را داريد كه كمي مايع ظرفشويي به آب اضافه كنيد. اين ماده شيميايي مشكلي براي طلا ايجاد نخواهد كرد. فقط حواستان باشد كه بلافاصله پس از آب كشيدن طلا آن را با پارچه نرم و تميز، خشك كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورددانشنامه طلاو هم چنينخريد طلاي كم اجرت مي توانيد به سايتفروشگاه آنلاين طلا و جواهركيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

طلا ,مي ,كه ,طلاي ,پرداخت ,كنيد ,آن را ,طلا و ,خود را ,طلا به ,و جواهر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی