محل تبلیغات شما

هر زمانی هر نوع نگرانی در مورد دندان های شلوغ یا کج، مشکلات نیش (بایت) یا سایر موارد مربوط به تراز دندان ها و فک دارید بهتر است به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. اما اگر صاحب فرزند هستید بهتر است از سن 7 سالگی آن ها را برای ارزیابی، پیشگیری یا درمان زودرس به یک کلینیک دندانپزشکی خوب یا نزدمتخصص ارتودنسی کودکانببرید.

دلیل شروع ارزیابی و درمان ارتودنسی کودکان از سن 7 سالگی به این خاطر است که، بیشتر مشکلات جزئی و ظریف مربوط به رشد فک و یا دندان ها حدودا از این سنین آغاز می شود. بیشتر بچه ها درمان فعال ارتودنسی را بین سنین 9 تا 14 سالگی شروع می کنند. ارتودنتیست ها توصیه می کنند در حالی که فرزند شما هنوز در حال رشد است، مشکلات دندانی آن ها را اصلاح کنید. زیرا پس از به اتمام رسیدن سن رشد و بالغ شدن آن ها، پروسه های درمانی ارتودنسی ممکن است طولانی تر و پرهزینه تر باشد.

آیا استفاده از بریس ارتودنسی دردناک است؟

نمی توان گفت که استفاده از این ابزار دردناک است. بهتر است به جای ldquo;دردrdquo; از واژه احساس ناراحتی استفاده کنیم. حتی اگر شما به عنوان بزرگسال از این ابزار ارتودنسی استفاده کنید در چند روز ابتدایی ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید، که به مرور زمان اثری از آن باقی نخواهد ماند. به طور مشابه کودکانی که از بریس ها استفاده می کنند، ممکن است هنگام نصب و تنظیم بریس، رابر باند و هدگیر و یا هر وسیله جدید دیگری کمی ناراحتی را تجربه و احساس کنند.

کودکان باید چه مدت زمانی از بریس استفاده کنند؟

طول مدت درمان ارتودنسی کودکان متفاوت است و می توان گفت که بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد:

  • نوع مشکل موجود در دندان
  • میزان همکاری فرزند شما با ارتودنتیست
  • و رشد فرزند شما
  • اما به طور معمول، اغلب کودکان از تا 36 ماه از بریس استفاده می کنند.

کودکان چه مدت باید از رتینر یا نگهدارنده ها استفاده کند؟

هرچند که این کار ممکن است همیشه عملی نشود، اما در حالت ایده آل، کودک شما حتی اگر تنها یک شب در هفته باشد، باید برای همیشه از نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی استفاده کند. دندان نیز درست مانند بقیه اجزای بدن دچار تغییر و تحولاتی می شود. اگر کودک شما از استفاده از نگهدارنده خودداری کند، باید منتظر بروز تغییرات جزئی در دندانهای او باشید.

آیا دندانپزشک می تواند کار ارتودنسی کودکان را انجام دهد؟

بله بسیاری از دندانپزشکان برای برخی از پروسه های ارتودنسی آموزش دیده اند. با این وجود آن ها نمیتوانند تمام کارهایی که یک متخصص ارتودنسی انجام میدهد را انجام دهند و برای داشتن درمان های حرفه ای و تخصصی شما در نهایت باید به یک متخصص ارتودنتیست مراجعه کنید.

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

ارتودنسی ,استفاده ,ها ,کودکان ,درمان ,دندان ,از بریس ,ممکن است ,فرزند شما ,از این ,آن ها ,درمان ارتودنسی کودکان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی