محل تبلیغات شما

یکی از دردهای غیرقابل تحمل و دشوار که همه افراد حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند درد دندان است. این درد در دندان یا اطراف دندان و فک ایجاده می شود که ناشی از درد دندان، لثه و یا ساختارهای استخوانی است. درد دندان به صورت ثابت و یا تناوبی است و همچنین می تواند در اثر تحریک و یا خودبه خودی ایجاد شود. با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تاج همراه باشید.

بیشتر بخوانید . راهنمای ترمیم و زیبایی دندان
روش های طبیعی تسکین درد دندان

میخک

یکی از درمان های قدیمی برای از بین بردن درد دندان استفاده از میخک است. میخک یکی از داروهای گیاهی برای تسکین درد است که خاصیت ضدباکتری و آنتی اکسیدانی دارد. عصاره های آبی و اتانولی میخک دارای اثرات ضد می و خاصیت ضد عفونی کنندگی محیط دهان و دندان را دارد.

عصاره وانیل

وانیل دارای خواص آنتی اکسیدانی است و برای تسکین و بی حسی درد دندان و همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی دندان موثر است.

چای نعناع و چای سیاه

تانین موجود در چای سیاه باعث کاهش التهاب و در نتیجه کاش درد دندان می شود. چای را به صورت غرغره کردن می توانید استفاده کنید و یا یک چای کیسه ای سرد شده را روی دندان بگذارید تا درد دندان تسکین یابد. همچنین روغن درخت چای نیز برای تسکین درد دندان موثر است.

نعناع به علت داشتن ماده ای به نام منتول دارای خاصیت آنتی باکتریالی است.

فلفل قرمز و زنجبیل

یکی دیگر از ادویه جات درمانی فلفل قرمز است که خاصیت ضد درد دارد. وجود ماده فعالی به نام کاپسایسین در فلفل قرمز باعث شده که این ادویه تند قرمز برای تسکین درد دندان بسیار موثر باشد.

زنجبیل نیز همانند فلفل دارای خاصیت ضد التهابی و کاهش تورم است.

سیر

سیر به عنوان یک داروی درد دندان از قدیم الایام شناخته شده است و مورد استفاده قرار می گیرد. از سیر علاوه بر این که به عنوان یک مسکن ضد درد و آرامبخش می توان استفاده کرد. همچنین در از بین بردن باکتری های مضر که باعث ایجاد جرم و پلاک در دندان می شود نیز می توان استفاده کرد.

کمپرس یخ

یخ با بی حس کردن عصب و انقباظ رگ های خونی می تواند در کاهش درد دندان موثر است و به عنوان داروی درد دندان شناخته می شود.

هیدروژن پراکسید

یکی از شایعترین روش های خانگی کاهش درد دندان استفاده از هیدروژن پراکسید است که یک داروی درد دندان است. گاهی ممکن است دندان درد شما همراه با تب و بد مزگی دهان باشد که در این مورد استفاده از هیدروژن پراکسید توصیه می شود.

از خدمات کلینیک تاج به دندانپزشکی بارداری ، دندانپزشکی کودکان ، ونیر و. میتوان اشاره کرد.

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,درد ,استفاده ,تسکین ,چای ,های ,درد دندان ,می شود ,است و ,یکی از ,و یا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی