محل تبلیغات شما

برای ترمیم پوسیدگی دندان، دندانپزشک ابتدا قسمت پوسیده شده دندان را برداشته و پس از تمیز کردن حفره به جا مانده، از مواد ترمیمی یا مواد پر کننده دندان استفاده می کند. امروزه چندین ماده پر کننده دندان وجود دارد. رایج ترین مواد ترمیمی یا مواد پرکننده دندان، آمالگام های نقره ای رنگ (که شامل جیوه مخلوط شده با نقره، قلع، روی و مس است) و همچنین مواد کامپوزیتی یا مواد همرنگ دندان هستند. این مقاله حاوی نکات و اطلاعاتی در خصوص پر کردن دندان با کامپوزیت است و به این فرآیند و مراحل آن می پردازد.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت رزین یک ماده بسیار کاربردی در حوزه ترمیم و زیبایی دندان است که به صورت گسترده توسط دندانپزشکمتخصص ترمیمی و زیباییمورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب از برخی لحاظ بهترین ماده پر کننده دندان است. مواد پر کننده کامپوزیتی از ترکیب ذرات سرامیکی و ماتریکس پلیمری ساخته شده اند.

از آنجا که رزین کامپوزیت از نظر ظاهری کاملا شبیه به دندان های ما است، مواد ترمیمی و پرکننده ساخته شده از آن نیز به راحتی با دندان ها هماهنگ می شوند و به دندان ترمیم شده، ظاهری طبیعی می دهند. مواد پر کننده کامپوزیتی همچنین به عنوان ldquo;پر کننده های سفیدrdquo; یا ldquo;پر کننده های همرنگ دندانrdquo; شناخته می شوند. کسانی که مایل هستند همواره دندان هایشان ظاهری طبیعی داشته باشد معمولا از پر کردن دندان با کامپوزیت استقبال بیشتری می کنند.

سایر کاربردهای کامپوزیت دندان در دندانپزشکی چیست؟

کامپوزیت دندانرا می توان در بسیاری از پروسه های دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مانند بیلداپ دندان ها، اینله و انله، کامپوزیت ونیرها، بستن فاصله بین دندان ها و همچنین چسباندن روکش ها ولمینت دندانبا سمان های با بیس کامپوزیتی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این، برای بهبود رنگ دندان یا ترمیم دندان های شکسته، ترک خورده، لب پر شده، دچار تحلیل مینای دندان و . می توان از مواد کامپوزیت دندان یا باندینگ دندان استفاده کرد.

چه کسانی می توانند دندان خود را با کامپوزیت پر کنند؟

اگر اندازه پوسیدگی دندان شما جزئی تا متوسط است و می خواهید ظاهر طبیعی دندان های خود را حفظ کنید، بهتر است یک پر کننده کامپوزیتی را جهت ترمیم دندان خود در نظر بگیرید. امروزه حتی در بازسازی های وسیع دندان ها یا بیلداپ دندان، کامپوزیت ها به طور معمول استفاده می شوند و مقاومت مناسبی در برابر شکست از خود نشان می دهند.

کاشت دندان و ارتودنسی

کاهش وزن با پیکر تراشی

درمان دندان های از دست رفته

دندان ,کامپوزیت ,مواد ,های ,کننده ,ها ,پر کننده ,با کامپوزیت ,کننده دندان ,می شوند ,است و ,مواد همرنگ دندان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی